TRNAVA. Prvé miesto v komunálnych voľbách s počtom hlasov 8739 v Trnave jednoznačne patrí nezávislému kandidátovi Petrovi Bročkovi.
Sám získal takmer toľko hlasov ako jeho dvaja stranícki protikandidáti dokopy.
Na druhom mieste skončil kandidát KDH v koalícii pravicových strán Naše MesTTo Ján Žitňanský s 4458 hlasmi, tretí súčasný viceprimátor a nominant Smeru Bystrík Stanko s 4412 hlasmi.
Známe je už aj zloženie mestského zastupiteľstva, kde nezávislí poslanci získali spolu 15 mandátov, koalícia KDH, OĽaNO, SDKÚ, Nova, SaS a SZ 13 mandátov a Smer tri.
Spomedzi kandidátov na primátora sa do zastupiteľstva ako poslanci dostali Bystrík Stanko (Smer) aj Jozef Klokner (NEKA). Ján Žitňanský za poslanca nekandidoval, Robert Schmidt (SNS) nezískal dostatočný počet hlasov.
Poslanci vo volebnom období 2014-2018
Volebný obvod číslo 1: Trnava - stred (Staré mesto, Špíglsál)
1. Ing. Štefan Bošnák, Dr.h.c. (KDH, OĽaNO, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ)
2. MUDr. Jana Fridrichová (KDH, OĽaNO, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ)
3. Bc. Pavol Nižnánsky (KDH, OĽaNO, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ)
4. Mgr. Tibor Pekarčík (NEKA)
5. Ing. Juraj Novota (NEKA)
Volebný obvod číslo 2: Trnava - západ (Prednádražie)
1. Mgr. Matej Lančarič (NEKA)
2. Mgr. Marek Neštický (NEKA)
3. Mgr. Martin Uhlík (NEKA)
4. Ing. Jozef Pobiecký (KDH, OĽaNO, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ)
5. Ing. Peter Šujan (NEKA)
6. Ing. Bystrík Stanko (Smer)
Volebný obvod číslo 3: Trnava – sever (Kopánka, Zátvor, Vodáreň)
1. MUDr. Zuzana Havlíková, PhD. (KDH, OĽaNO, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ)
2. Mgr. Veronika Virágová (NEKA)
3. MUDr. Štefan Krištofík, MPH (Smer)
4. Juraj Fuzák (NEKA)
5. MUDr. Branislav Kramár (KDH, OĽaNO, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ)
6. Emanuel Gronský (NEKA)
7. Bc. Martin Královič (KDH, OĽaNO, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ)
Volebný obvod číslo 4: Trnava – východ (Družba, Hlboká, Vozovka)
1. Ing. Vladimír Butko (KDH, OĽaNO, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ)
2. Ing. Mgr. Marián Galbavý (NEKA)
3. Bc. Šimon Štefunko (NEKA)
4. Mgr. Jozef Pikna (KDH, OĽaNO, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ)
5. Mgr. Peter Haščík (NEKA)
6. Ing. Jozef Alchus (KDH, OĽaNO, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ)
7. Ing. Peter Halada (KDH, OĽaNO, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ)
Volebný obvod číslo 5: Trnava – juh (Linčianska, Tulipán)
1. Adam Peciar (NEKA)
2. Mgr. Rastislav Mráz (KDH, OĽaNO, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ)
3. Ing. Jozef Čavojský (Smer)
4. Róbert Gašparík (NEKA)
5. Ing. Jozef Klokner (NEKA)
Volebný obvod číslo 6: Trnava – Modranka
1. Mgr. Agnesa Petková (KDH, OĽaNO, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ)
Zdroj: Mesto Trnava